CESTA VEDOMEJ ŽENY

So ženskými archetypmi k vedomému ženstvu

 

kralovnapodobyBude mi cťou sprevádzať  Vás na ceste za ženskými archetypmi, ktoré mi prirástli k srdcu a s láskou s nimi pracujem. Je to cesta, ktorú odporúčam každej žene, aby uvidela, zažila, spoznala rôzne podoby svojho JA a splynula so starou múdrosťou žien a cyklom života. Bohyne Artemis, Afrodité, Démeter, Brigid, Kálí, Hekaté, Baba Yaga predstavujú časti nás samotných, ktoré prostredníctvom cyklu seminárov máte možnosť spoznať.

Cyklus Cesta vedomej ženy prináša hlboké pochopenie seba a svojho potenciálu, vedomého ženstva, objavenie a  prijatie svojho zmyslu života. Spoznáme energetický potenciál svojho tela a napojíme sa na svoju intuíciu- svoj najhlbší zdroj.
Na  Ceste vedomej ženy sa stretneš so svojimi 6 tvárami- časťami svojho JA.
Kto naozaj  som? Aké roly v živote mám? Ako dokážem prijímať a dávať? Ako milujem samu seba a druhých ? Ako a čo tvorím? Mám v živote  potešenie a hojnosť ? Poznám svoju sexuálnu energiu?
Prostredníctvom ženských archetypov hlbšie  pochopíme seba ako celistvú bytosť, odkryjeme svoje silné aj slabé stránky, kým naozaj sme a  aké dary aj tiene v sebe nosíme.
Prejdeme si kolom roka v súlade s jeho cyklom,  spoznáme silu mesiaca, prírodných živlov a napojíme sa  na svoje telo prostredníctvom tanca, meditácií, rituálov a jemných tantrických   techník.

Cesta vedomej ženy  je cesta k celistvosti a  vedomému ženstvu, cesta k poznaniu svojej hodnoty, svojho tela, svojho posvätného sna, ale aj cesta naplnenia, radosti, uvoľnenia, slobody a rozšírenia svojho vedomia o sebe a o svete. Rúca staré a prežité obrazy, bloky a presvedčenia, ktoré si so sebou nosíme a ktoré nám ovplyvňujú náš život. Vstúpte na cestu k vedomému ženstvu  a staňte sa Kráľovnou svojho života! Každému archetypu budeme venovať jeden celý deň počas celého roka 2017.

 

ARCHETYP PANNY – Moja individualita, prerod   

archetyp panna18.2-19.2. 2017

Kto som? Kam kráčam? Čo prinášam?
Tento archetyp Ti prinesie možnosť preskúmať silu a schopnosť pretvárať svoje sny v realitu. Poukazuje na schopnosť zamerať  sa na svoje ciele.
V tanci a jemných technikách odkryjeme staré programy, ktoré nám bránia byť autentickými. Vytvoríš si vlastný zámer, ktorý ti bude navigáciou počas celého roka.
Vrátime sa v čase späť do raného dospievania, kde si prejdeme dôležitým medzníkom v živote ženy- menarché. Tajomstvo  vstupu do ženstva, jeho krehkosti a zraniteľnosti. Otvoríme tieňové aspekty archetypu panny, ktoré sa prejavujú v našich súčasných životoch a bránia nám v napĺňaní plnohodnotného vyjadrenia seba v rôznych oblastiach života (vzťahy, práca, vzťah k sebe). Z naivity do zrelosti, premena v ženu.
Čítaj ďalej…

 

ARCHETYP MILENKY  – Moje potešenie, vášeň, sexualita, hojnosť

archetyp milenka13-14.5.2017

V čase blízkom keltskému sviatku Beltine, keď príroda kvitne, vonia a prebúdza sa, otvoríme tému vzťahu k svojmu telu, vlastnej sexualite, schopnosti vášne, kreativite, rozkoši, ale aj seba-láske, schopnosti odovzdať sa, prijímať a vyjadriť sa. Sexuálna energia je tou najsilnejšou a úzko s ňou súvisí aj tvorivosť a radosť zo života. Tieňovými aspektami milenky sú zaseknutosť, ne-láska k vlastnému telu, hanblivosť, neschopnosť prijímať, komplikované vyjadrovanie citov, zatrpknutosť, nedostatočná uvoľnenosť pri milovaní atď. Prostredníctvom starých tantrických cvičení otvoríme našu základnú životnú energiu. V každej z nás je dar aj tieň tohoto archetypu, ktorý spoznáte a už nikdy naň nezabudnete. Na záver prejdeme rituálom lásky, ktorý práve v tomto období býva jedným z najsilnejších.
Čítaj ďalej…

 

ARCHETYP MATKY –  Moja ženská rodová línia, láska

archetyp matka4-6.8.2017

Archetyp matky prináša tému schopnosti milovať druhých, všeobjímajúcu lásku, schopnosť tvoriť domov, materstvo, empatiu, súcit, krásu. Vzťah s matkou a svojou rodovou líniou žien. Rola matky vo vzťahoch- som matkou svojmu partnerovi? Tieňovými aspektami je neschopnosť dať lásku druhým, alebo nerovnováha medzi dávaním a prijímaním. Dávam, ale nedostávam? Vzťah s matkou je kľúčový pre náš vlastný život. Preskúmame širokú škálu lásky k druhým a sebe  a spoznáme vlastné hranice.
Čítaj ďalej…

 

 

ARCHETYP KRÁĽOVNEJ – Žijem svoj posvätný sen

archetyp kralovna9-10.9.2017

Archetyp kráľovnej predstavuje energiu hlbokú, vyžarujúcu, zmysluplnú a seba-vedomú. Je patrónkou vnútornej sily a zosúladenia zmyslu svojho života s prospechom pre celok. Objavila svoj dar a teraz ho zdieľa so svetom. Je v absolútnom súlade so sebou a rezonanciou priťahuje sily, ktoré potrebuje.
Vstúpte do svojho kráľovstva!

Ponoríme sa do skúmania svojho posvätného sna, svojho naplnenia v živote a jeho prínosu. Kráľovná je sama sebou. Vie kto je a za tým si stojí. Vie kam kráča, má nohy na zemi a hlavu v oblohe. Pozná svoju hodnotu a uznáva hodnotu druhých. Múdra, zrelá, vyrovnaná. Často vzhľadom k predchádzajúcim archetypom sem ani neprídeme. Motáme sa v minulosti a nespracovaných programoch, ilúziách, či
prepadáme beznádeji, nenaplnenosti, smútku, alebo obetovaniu sa druhým. Byť kráľovnou svojho života
je cesta. Cesta objavovania, odvahy, a dôvery v seba vieru v naplnenie svojho posvätného sna.
Čítaj ďalej…

 

ARCHETYP ČARODEJKY –  Alchýmia tvorenia

mystic21-22.10.2017

Čarodejka si je vedomá svojich schopností a moci až vtedy, keď ich prijme ako dar. Budeme rozvíjať svoju intuíciu a jasnozrivosť, zameriame sa na srdcovú čakru a jej silu.  Zároveň sa pozrieme na tiene , ktoré nás zväčša brzdia v rozvíjaní kreativity a svojej vnútornej múdrosti.

Je to tá časť v nás, ktorá nerozmýšľa, ale cíti. Je to dar intuície, predvídavosti, schopnosti liečiť, premieňať, pomáhať, tvoriť. Je to tá divoká časť, ktorá je neskrotná, nepolapiteľná a nedá sa naplánovať. Je to naša divoška.
Čítaj ďalej…

 

ARCHETYP STARENY – Tá, ktorá vie

archetyp starena2-3.12.2017

Na konci kola roka, keď si spoznala všetky svoje podoby, prichádza starena- sila poznania získanej múdrosti z cesty, ktorou si si prešla. Je to čas na uvedomenie, uvidenie pravdy a prijatie.
Tá unavená stará žena, ktorá k nám na pár dní v mesiaci vždy zavíta. Nikam sa neponáhľa, nič neprikrášľuje, nebojí sa pravdy. Je nekonečne múdra.
Kolo sa uzatvára a zároveň začína. Kolobeh života a smrti.
Posledný archetyp umožní uvidieť tú cestu, po ktorej si sa rozhodla kráčať, precítiť zmeny, dá silu ukončiť staré a nepotrebné a dovolí vytvoriť priestor pre nové.
Čítaj ďalej…

Záverečným rituálom ukončíme Cestu vedomej ženy.

 

Miesto konania : Levice ( miesto bude upresnené)

Lektorka : Vladislava Lukáčová , sprievodkyňa ženských skupín

Prihlasovanie na email: sopkovcikova.viera@gmail.com, info@sebavedomazena.sk

Čas : od 10,00 -19,00 ( soboty), 9,00-15,00 ( nedele)

 

Možnosti účasti :

Cena za víkendový blok/seminár : 80 Eur

Zľava pre študentky a dôchodkyne: 20 eur

Bloky je možné absolvovať aj jednotlivo.

Pri predplatení celého cyklu cena je 360 Eur ( ušetríte 120 Eur)

Pri predplatení 3 seminárov: 210 Eur ( ušetríte 60 Eur)

Pred každým blokom príde osobitná pozvánka s inštrukciami a podrobným obsahom

Kapacita miest je obmedzená na 14 žien. Miesta si treba dopredu rezervovať.

 

 

Pred každým blokom príde osobitná pozvánka s inštrukciami a podrobným obsahom

Kapacita miest je obmedzená na 15 žien. Miesta si treba dopredu rezervovať.

Č.účtu na uhradenie poplatku : SK7375000000004999935706, správa pre prijímateľa : cestavedomejženy