Exkluzívny týždeň s tradičnou tantra jogou
17. – 23. októbra 2016
Tradičná tantra joga je mocná a liečivá kombinácia asán, dychových cvičení a meditácie. Prináša z hĺbky vekov posolstvo uvoľnenia, liečenia a meditácia tela na bunkovej úrovni. Dôrazom na jemné a nenásilné praktikovanie asán v hlbokom vnore do tmy a ticha podvedomej múdrosti tela zázračne rozširuje naše vnímanie plynutia telesnej vitálnej energie. A zároveň ako vedľajší produkt láskyplne posúva hranice našej flexibility, lieči pohybovú sústavu a spevňuje svalovú hmotu.
Tradičná tantra joga je staré umenie osobného rozvoja a sebapoznania pochádzajúce z drávidskej Indie. Vyučuje sa v južnej Indii v Shri kali ašráme. Prináša integráciu, obohatenie a veľkú vnútornú silu. Dokonalé uvoľnenie tela a vedomia, skľudnenie mysle a otvorenie srdca sú základným aspektom šťastného života. Zlepšuje pružnosť tela, spevnenie svalstva, efektívne odstránite drobné zdravotné problémy, posiluje imunitný a hormonálny systém.
Predchádzajúce skúsenosti s jogou nie sú nutné.
Tradičná tantra jóga je pramatkou jogových štýlov. V tantra jóge asány ne-cvičíme ani ne-robíme, ale sa do nich uvoľňujeme.
Spoločne sa vydáme na dobrodružnú cestu objavovania samého seba prostredníctvom uceleného systému kombinácie jógy, meditácií a dychu. Počas celého týždňa a intenzívneho víkendu sa naučíte niekoľko zostáv asán, aktívne meditácie a dychové uvoľňujúce techniky.
V týždni od 17.10.- 20.10 budú prebiehať otvorené večerné lekcie jogy.
Tridosha balancing ( zostava asán na posilnenie a uvoľnenie svalovej časti tela a aktiváciu hormonálneho a imunitného systému + zostava asán 666 na posilnenie chrbta a celej oblasti panvy a panvového dna.
17.10. od 19,30 – 21,30
18.10. od 18,30 – 20,30
19.10. od 19,30 – 21,30
20.10. od 18,30 – 20,30
21.10. od 18,00 – 23.10. do 16,00 – intenzívny víkendový workshop v Modre Harmónii
Intenzívny víkendový workshop :
21.10. – 18,00 začíname večerou, 19,30 – úvod do tradičnej tantry ako duchovnej náuky, význam zostáv jogových asán pre ľudské telo, oboznámenie s filozofiou tantry a jej podobami, dychové cvičenia
22.10. kombinácia ranných jogových asán, dýchacích a meditačných techník, tantra a jej techniky , detoxikačné techniky, večerný rituál
23.10. kombinácia ranných jogových asán, dýchacích a meditačných techník . Špeciálna 3- hodinová pohybová a dynamická meditácia s transovým tancom, v striedaní s pomalými a relaxačnými technikami
Po absolvovaní víkendového workshopu dostanete zvukové nahrávky jednotlivých zostáv, aby ste mohli pratktizovať jogu slobodne v čase aj priestore bez závislosti na učiteľoch a hodinách jogy. Pravidelným praktizovaním spoznáte liečivé účinky na tele a naučíte sa dýchacie techniky, ako aj množstvo praktických rád pri detoxikácii tela a jeho uzdravovaní.
Ceny a balíčky :
Na otvorené hodiny sa môžete prihlasovať samostatne. 1 lekcia ( 2 hodiny ) 12 Eur
Pri predplatení 3 lekcií : 30 Eur ( ušetríte 6 Eur )
Víkendový workshop : 110 Eur
Pri predplatení 3 lekcií a víkendového workshopu : 130 Eur ( ušetríte 16 Eur )
Cena za ubytovanie + plnú penziu : 94 Eur
Absolventi jogových víkendov, alebo pobytu v Indii majú zľavu na víkendový workshop : 90 EUR
Č.účtu na uhradenie zálohy vo výške 55 Eur : SK7375000000004999935706, správa pre prijímateľa: jogovy vikend
Kde :
Večerné lekcie jogy budú v Bratislave v Lotus joge, Kuzmányho 4- Palisády ( www.lotusjoga.sk)
Jogový víkend : penzión Harmónia, Modra Harmónia ( link – trasa k tomuto miestu )
Strava – Harmónia :
Strava je vegetariánska, výdatná. V prípade obmedzení ( lepok, laktóza ) je potrebné nahlásiť dopredu.
O lektorovi
Jayananda od roku 1998 pracuje na poli osobnej transformácie prostredníctvom jogových, meditačných, detoxikačných a masážnych techník ďalekého východu.
Používa vzácnu kombináciu starovekých tantrických princípov Indie a Tibetu spolu s metódami moderných tantrických učení Západu.
Je absolventom školy Tradičnej Tantra jogy Shri Kali ašrámu v Indii, cetifikovaným učiteľom thajských masáží a techník práce s posvätnou sexualitou systému Liečivé Tao.
Vyvinul vlastný systém „Abumandra Healing Therapy“ a založil školu masážnych techník Tao vedomého dotyku. Svojim klientom poskytuje výnimočný zážitok absolútneho uvoľnenia a liečenia na všetkých úrovniach.
Usporadúva každoročné pobyty s tradičnou tantra jogou v Južnej Indii.
Prihlasovanie : info@sebavedomazena.sk
Tel. 0917/517 843 ( Vladislava Dolníková)
Lektor : Jayananda ( Marcel Harazim, Praha)
Na víkendový workshop je potrebné sa dopredu prihlásiť a poslať zálohu vo výške 50%