Mystérium ženských rituálov

 

8e383a6e006a934c1de2ba4520b28369Sebaprežitkový cyklus stretnutí vytvára priestor, ako integrovať mágiu do bežného života. Ako prežiť svoj život ako prekrásnu cestu plnú ženskej mystérie, ktorú chcete uctiť a vytvárať okolo seba svet plný zázračných okamihov.

Ženská mágia a rituály sú veľmi individuálna a intuitívna cesta, no aj tie majú svoje zákonitosti a pravidlá, aby skutočne fungovali a spolupracovali s prírodnými silami.

 

Pre koho je  Mystérium ženských rituálov určené:

  • Pre ženy, ktoré túžia ísť do hĺbky ženských tém, ženskej  mágie a chcú naučiť sa ich tvoriť.
  • Pre ženy, ktoré chcú tvoriť ženské kruhy, ceremónie a rituály.
  • Pre ženy, ktoré si chcú tvoriť rituály pre seba a pre svoju rodinu.

Ženské rituály už dávno nepatria len vyvoleným kňažkám a zasväteným bytostiam. Tie sú súčasťou každej ženy a je krásne túto schopnosť v sebe znova nájsť a objaviť. Náboženstvo stratilo svoj zmysel, viera je novodobým náboženstvom. Viera v seba, v svoju vlastnú cestu a návrat ku koreňom a múdrosti Matky Zeme.

Ponoríme sa do ženskej mágie bylín, prírodných cyklov, symbolov a archetypov. Spln, nov, životné fázy, živly, slnovraty, rovnodennosti, rodinné udalosti, dennodenné rituály pre seba a svoju psychohygienu.

Špeciálne sa budeme zaoberať tvorbou oltárov a správneho používania symbolov, živlov, vôní a farieb.

Mystérium ženských rituálov je cyklus jednodňových seminárov, ktoré je možné absolvovať aj jednotlivo.

 Milé ženy, bohužiaľ Samhain rituál je z dôvodu celoštátneho lockdownu zrušený. Ďakujem za pochopenie !

IMG_E1779SAMHAIN rituál

1.11.2020, Centrum SARA, Vinosady

Kolo roka je mytologický cyklus popisujúci zmeny v prírode a našich životoch. Samhine (naše Dušičky) sú ukončením tohto kola roka a začiatok Nového.

Na prelome jesene a zimy, kedy sychravý november ohlasuje dlhú zimu, sa stiera rozdiel medzi živým a mŕtvym svetom. Symbolika smrti je všadeprítomná, kedy ukončujeme svoj starý život, ukončujeme  rok v prírode a lúčime sa so životom, ktorý s padajúcim lístím odchádza do nenávratna a ohlasuje obrat kolovratu života o úroveň ďalej. Svet sa spomaľuje, deň je krátky, zima je tuhá a s nimi prichádzajú archetyp temnej bohyne, vedmy, stareny a ohlasujú nevyhnutnosť vykonať zmeny.  Témy našich  predkov, ktorí stoja za našimi chrbtami, máme v tomto období možnosť si ich privolať na pomoc a spojiť sa s našimi hlbokými koreňmi.  Nielen úcta,  okamih pozornosti a nahliadnutie do tajov rodových línií , ale aj bolestivé témy spojené so stratou blízkych, nenarodených dušičiek, či symbolické ukončenie niečoho, čo už dávno chceme pustiť, či sa to týka vzťahov, návykov, alebo hmotných vecí.

Samhine je prekrásny rituál plný hĺbky, úcty, mystéria, ale aj oslobodenie, prijatia a ukončovania toho, čo je pre nás aktuálne.

IMG_1795

Niečo o programe :

Seminár pozostáva z dvoch častí:

  1. Prípravná časť je viac zameraná informačne a teoreticky, kde sa budeme venovať archetypu vedmy-stareny z pohľadu mytológie a ženskej mágie, tvorbe oltárov a teoretickej časti rituálov- ako sa tvoria, zdieľaniu v kruhu a popracujeme so svojim telom, ktoré spriechodníme a pripravíme na ceremóniu.
  2. Praktická časť je samotný rituál. Vytvoríme spolupriestor na veľký SAMHINE rituál, ktorým si prejdeme s podporou uzavretého kruhu a prítomných síl. Po prihlásení dostanete podrobné inštrukcie a informácie o priebehu. Samotná ceremónia je otvorený priestor, ktorý  sa vytvorí spoločným tkaním živých príbehov a zámerov,s ktorými do kruhu vstúpime.

KEDY: 1.november 2020 od 10,00-19,00 hod.

KDE : Centrum SARA, Vinosady ( novootvorené centrum SARA ( podľa čiernej Sary-patrónky Rómov), ktoré je ako stvorené na rituálnu prácu.

PRIHLASOVANIE : je potrebné sa dopredu prihlásiť na info@sebavedomazena.sk  a zaplatiť zálohu vo výške 40 Eur na účet, ktorý Vám príde po prihlásení. Zvyšok môžete doplatiť na mieste, alebo do konca októbra.

Maximálny počet žien je 13

Príspevok za celodenný seminár je 70 Eur ( v cene je zahrnutý prenájom priestorov, lektorné,  čaj, káva, drobné občerstvenie počas dňa, oltárne pomôcky na rituál).

( v prípade, že máte veľký záujem, ale nedovolí vám to finančná situácia, ozvite sa, možno niečo spolu vymyslíme :-) Pretože keď naozaj chceme niečo, celý vesmír sa spojí..)

Budete podporované v tom, aby Vaša vlastná jedinečnosť bola odkrytá a mala možnosť sa prejaviť.

Poznatky, ako tvoriť vlastné oltáre, viesť rituály a ženské skupiny sú súčasťou každého semináru podľa tém, s ktorými práve pracujeme.

 

Mystérium ženských rituálov zahŕňa 6 veľkých celodenných rituálov a niekoľko večerných.

Viac informácií čoskoro .

 

 

 

 

IMG_1763-210 rokov pracujem na poli osobného rozvoja  a sprevádzam ženy na ženských kruhoch, seminároch o posvätnej sexualite, rituáloch aj ceremóniách, vediem transformačné kurzy cez ženské archetypy , precvičujem tradičnú tantra jogu. Mojou srdcovou záležitosťou sú rituály a práca s telom. Individuálne, skupinové, verejné a venujem sa aj tvorbe domácich , celoročných aj sezónnych oltárov.

Organizujem cesty do Bosny a Indie.

Absolvovala som rôzne školy rituálov, školu prírodnej mágie, bylinkové a alchymistické kurzy, tantrickú školu, retreaty aj cesty.

Všetko, čo dávam do tohto sú moje poznatky za celú tú dobu o tom, ako rituály fungujú a ako sa tvoria.

Bránila som sa niekedy slovu mágia, dnes viem, že ženská mágia je súčasťou našej kultúry našich prababičiek  a ich prababičiek. vykročila som cestou oživovania a spájania rôznych ciest do jednej.

Tej vlastnej.

Srdečne Vás pozývam na objavovanie tej vlastnej cez inšpiráciu a sebaprežitok.

S láskou Vladka

IMG_1430