NAJBLIŽŠIE AKCIE :

 

PRAMEŇ LÁSKY I.

Partnerské rituály pre láskyplné vzťahy v roku 2022

Cyklus na seba nadväzujúcich večerov pre všetky páry, ktoré by radi do spoločného spolužitia priniesli novú iskru, pravdivosť, dôveru, zdravé hranice, prehlbujúcu intimitu a otvorenú a vzájomne rešpektujúcu komunikáciu.

18.12. Otvorený večer – Dva piliére jedného chrámu 

dcfaeba88a78295576ecc9c0f588cfefSrdečne pozývame páry na partnerské večery a riuály, ktoré v jemnosti a zároveň sile  odkrývajú vrstvy ilúzií, domnienok, presvedčení o sebe a partnerovi. Dokázať vnímať svojho partnera inými-novými očami aj po rokoch, pochopiť sa vzájomne a láskyplne komunikovať hoc aj nepríjemné témy, alebo uzrieť dávno vyhasnutú iskru vášne a rozdúchať ju nanovo – to je cyklus
PRAMEŇ LÁSKY, ktorý prinášame všetkým rozhodnutým párom vydať sa na cestu pravdy a lásky.
Prinášame veľa uvoľnenia, praktických cvičení a návodov, možnosť počúvať a inšpirovať sa príbehmi lásky druhých, naše vhľady a rituály, ktoré dokážu Váš život naštartovať znova do nových začiatkov a nevídaných zmien.

Váš vzťah vstúpi do väčšej hĺbky, pravdivosti, a bude ukotvený obnovením sľubu. Pre všetkých, ktorí sa rozhodli nájsť kvality vzťahu, na ktorých sa oplatí stavať. Pustiť minulosť, objaviť nové kvality a odtiene lásky a obnoviť vzájomnú príťažlivosť a vzájomnú úctu.

Tento cyklus je vhodný aj ako darček. Ak chcete prekvapiť partnera a užiť si to spolu,   pošleme Vám  krásny darčekový poukaz

Viac info TU:http://www.sebavedomazena.sk/ritualy/

e48093ea7f4ccc48eb1f2738c738a625

 

 

 

Mystérium ženských rituálov

samhineSAMHAIN RITUÁL

31.10.2021

centrum SARA, Vinosady ( okres Pezinok)

Kolo roka je mytologický cyklus popisujúci zmeny v prírode a našich životoch. Samhain (naše Dušičky) sú ukončením tohto kola roka a začiatok Nového.

Na prelome jesene a zimy, kedy sychravý november ohlasuje dlhú zimu, sa stiera rozdiel medzi živým a mŕtvym svetom. Symbolika smrti je všadeprítomná, kedy ukončujeme svoj starý život, ukončujeme  rok v prírode a lúčime sa so životom, ktorý s padajúcim lístím odchádza do nenávratna a ohlasuje obrat kolovratu života o úroveň ďalej.

3146f899f403eb1af33f93696c84461f

Svet sa spomaľuje, deň je krátky, zima je tuhá a s nimi prichádzajú archetyp temnej bohyne, vedmy, stareny a ohlasujú nevyhnutnosť vykonať zmeny.

Témy našich  predkov, ktorí stoja za našimi chrbtami, máme v tomto období možnosť  privolať si na pomoc a spojiť sa s našimi hlbokými koreňmi.  Nielen úcta,  okamih pozornosti a nahliadnutie do tajov rodových línií , ale aj bolestivé témy spojené so stratou blízkych, rozchodov, nenarodených dušičiek, či symbolické ukončenie niečoho, čo už dávno chceme pustiť, či sa to týka vzťahov, odchádzajúcich duší,  návykov, alebo hmotných vecí.

Samhain je prekrásny rituál plný hĺbky, úcty, mystéria, ale aj oslobodenia, prijatia a ukončovania toho, čo už nie je pre nás aktuálne.

 

 

 

Niečo o programe

IMG_17951. časť je viac zameraná informačne kde sa budeme venovať archetypu vedmy- stareny z pohľadu mytológie a ženskej mágie  a témam, ktoré sa túto dobu otvárajú. ( Baba Yaga, Ceridwen, Hekaté ..) , tvorbe oltárov,  významu a sile rituálov v súčasnej dobe a ich rôznym prevedeniam a formám.

2. časť je samotný rituál. Vytvoríme spolupriestor na veľký SAMHINE rituál, do ktorého vstúpite a s podporou uzavretého kruhu, prítomných síl a predkov utneme a prepustíme všetko, čo už nie je vítané.  Po prihlásení dostanete podrobné inštrukcie a informácie o priebehu.

                                               Samotná ceremónia je otvorený priestor, ktorý  sa vytvorí spoločným tkaním živých príbehov a zámerov, s ktorými do kruhu vstúpime.

 

KEDY: 31.10. 2021 od 11,00-18,00 hod.

images1KDE : Centrum SARA, Vinosady ( novootvorené centrum SARA ( podľa čiernej Sary- Patrónky Rómov), ktoré je ako stvorené na rituálnu prácu.

PRIHLASOVANIE : je potrebné sa dopredu prihlásiť na info@sebavedomazena.sk , zaplatiť zálohu vo výške 50% na účet,  ktorý Vám príde po prihlásení. Zvyšok môžete doplatiť na mieste

Príspevok :   60 Eur ( v cene je zahrnutý prenájom priestorov, lektorné,  čaj, káva, oltárne pomôcky na rituál).

( v prípade, že máte veľký záujem, ale nedovolí vám to finančná situácia, ozvite sa, možno niečo spolu vymyslíme.  Pretože keď naozaj chceme niečo, celý vesmír sa spojí..)

Kontakt:

Vladislava Lukáčová

Email: info@sebavedomazenas.k

Tel. 0917/517 843

FB: SEBA-VEDOMÁ ŽENA

 


 

FREE YOUR TANTRIC BODY

18-20.6. 2021

Tradičná Tantra Joga – Masážne a dychové techniky

 

IMG_8282Vydajte sa na cestu a naučte sa porozumieť svojmu telu a jeho prirodzenej múdrosti. Staňte sa sám sebe šamanom, liečiteľom aj múdrym radcom. Prežitkový víkend, kde sa na vlastnom tele naučíte uvoľňovať prostredníctvom tradičnej tantra  jogy a dýchacích a masážnych techník. Čas, ktorý venujete svojmu telu a jeho sebauzdravovaniu.

Lektor: Marcel Jayananda Harazim

Čítaj viac  http://www.sebavedomazena.sk/projekty/tradicna-tantra-joga/..

 


 

Beltain rituál – oslava lásky pre páry

30.4.2021 od 18,00-22,00 hod., centrum SARA, Vinosady

8b007aced1f25e12d76f8ae473df297c

Starý pohanský sviatok Beltain , ktorý sa oslavuje v noci z 30. Apríla na 1. Mája, je sviatkom lásky, plodnosti a vášne medzi mužom a ženou, alebo sa nazýva Mystickou svadbou ( prepojenie muža a ženy na fyzickej aj spirituálnej úrovni).

Novodobé rituály nadväzujú na tento krásny sviatok a stali sa symbolom vzájomného uctenia si partnerskej cesty, oslavou spojenia medzi mužom a ženou, poďakovaním láske a vedomým rozhodnutím prehĺbiť v sebe stav lásky.
Každý pár prežíva inú cestu , iné témy a zároveň všetkým ide o jedno – LÁSKU.

Srdečne Vás pozývame na spoločnú cestu posilnenia a prehĺbenia partnerskej lásky, vzájomnej intimity, blízkosti, autenticity a pravdivosti k sebe aj k partnerovi.

Tento večer pri posvätnom ohni a oltári je príležitosťou priniesť do svojho vzťahu viac radosti, ľahkosti, pravdivosti a iskry a vďačnosti. Je tu čas znova pozdvihnúť svoj zväzok, svoje spojenie do tých najjemnejších foriem, ktoré spájajú srdce so srdcom.

Čítaj ďalej

 


 

Mystérium ženských rituálov

   Ženský BELTAIN rituál- otváram sa láske

8.5. 2021, centrum SARA, Vinosady

maria magdalena

V čase osláv pohanského sviatku Beltaine vládne archetyp milenky a otvárajú sa témy lásky, vzťahov, partnerstva, sexuality a plodnosti. Patrónkou tohto obdobia je Mária Magdaléna, ktorá bdie nad partnerskými vzťahmi a láskou medzi mužom a ženou.

Rituál OTVÁRAM SA LÁSKE je pre každú ženu, ktorá cíti potrebu otvoriť v sebe témy lásky, odpustenia, otvoreniu sa novej forme vzťahu, ale aj svojmu telu, potešeniu a vedomej sexualite.

Čítaj viac..

 

 

 


 

IMG_4621PRAVIDELNÉ LEKCIE TRADIČNEJ TANTRA JÓGY

TRADIČNÁ TANTRA JOGA prináša mnoho benefitov pre súčasný “rýchly” život, ktorý žijeme. Učí nás, ako sa uvoľňovať, dýchať a pracovať so svojou vlastnou životnou energiou a kultivovať ju tak, aby nám slúžila a obohacovala náš život. Zostava TriDosha balancing je premyslený systém práce s hormonálnym systémom nášho tela. Odburáva stres a uvoľňuje napätie v tele.
Tento systém prináša hlboké sebaliečenie, sebareflexiu a sebauzdravovanie. Vnáša do života kvality, o ktorých sme ani netušili, že ich máme. Prináša, ponor, nadhľad, ale aj ukotvenie.

Na pravidelných lekciách máte možnosť spoznať prastarý spôsob práce s telom a jeho energiou, ktorý vychádza zo systém KAULA ( kašmírsky šivaizmus ).
V tejto joge sa do asán uvoľňujeme a láskyplne posúvame svoje limity tela. Dokonalosť „ urobenej“ asány nie je v jej dokonalom prevedení, ale v dokonalom uvoľnení sa do nej. Necháme sa kultivovať asánou, nie opačne.
2 hodiny uceleného systému a zostavy asán v kombinácii s dychovými a relaxačnými technikami prinášajú iný pohľad na jogu a prácu s telom.
V záverečnej relaxácii sa necháte uniesť nádhernou hudbou a vydymovadlami.

Vhodné pre MUŽOV aj ŽENY, začiatočníkov aj skúsených jogínov.
Čo si so sebou priniesť : šatku na predĺženie rúk
( jogamatky a deky sú k dispozícii)

KEDY

UTORKY : 10,00-11,00 centrum SARA, Vinosady

STREDY: 19,00-20,00  v Yoga Rituals , Modra (prihlasovanie : https://rezervacie.yogarituals.sk/)

ŠTVRTKY : 17,00-19,00 centrum SARA, Vinosady

 

 

Poskytujem aj lekcie pre firmy a individuálne sedenia na mieru

prihlasovanie:  info@sebavedomazena.sk

Tel. 0917 517 843

 


 

ARCHÍV:

Mystérium ženských rituálov

SAMHAIN rituál

3146f899f403eb1af33f93696c84461f

Sebaprežitkový cyklus stretnutí vytvára priestor, ako integrovať mágiu do bežného života. Ako prežiť svoj život ako prekrásnu cestu plnú ženskej mystérie, ktorú chcete uctiť a vytvárať okolo seba svet plný zázračných okamihov.

Ženská mágia a rituály sú veľmi individuálna a intuitívna cesta, no aj tie majú svoje zákonitosti a pravidlá, aby skutočne fungovali a spolupracovali s prírodnými silami.

. Čítaj ďalej…

Kedy: 1.11.2020
Kde: Centrum SARA, Vinosady
Lektorka: Vladislava Lukáčová


FREE YOUR TANTRIC BODY

Tradičná Tantra Joga – Tao vedomého dotyku – Dychové techniky

IMG_8282Vydajte sa na cestu a naučte sa porozumieť svojmu telu a jeho prirodzenej múdrosti. Staňte sa sám sebe šamanom, liečiteľom aj múdrym radcom. Prežitkový víkend, kde sa na vlastnom tele naučíte uvoľňovať prostredníctvom tradičnej tantra  jogy a dýchacích a masážnych techník. Čas, ktorý venujete svojmu telu a jeho sebauzdravovaniu. Čítaj ďalej…

Kedy: 6.-8.12.2019
Kde: Bratislava
Lektor: Jayananda

 

 

Avalon – Jesenné putovanie za tajomstvami legiend

Spoločná cesta do Glastonbury za tajomstvami legiend spojených s mýtickým Avalonom
30.9-7.10.2019
692b10f39150889fe0acda14b130a2be

AVALON – srdcová čakra Zeme, mýtický ostrov ponorený v hmlách, ktorý vo fyzickom svete nevidíme.

Avalon ako “ostrov jabĺk” sa spája s Glastonbury, kde nájdeme jablčné sady – jablko ako symbol Bohyne.

Glastonbury je new age mestečko, kde stretnete na ulici bytosti, ktoré poznáte z rozprávok a z legiend a pravidelne sa tu dejú komunitné stretnutia na oslavu sviatkov podľa Kola roka. Zároveň tu nájdete mnoho umelcov a zaujímavých obchodíkov. Čítaj ďalej…

Lektorky : Vladislava Lukáčová a Ivett Kurčíková

 


Tradičná tantra  joga  –  pyramídy- meditácie – rituály – Sarajevo
24.8.-31.8. 2019

IMG_0242Milujeme Bosnu.  Milujeme  tradičnú tantra jogu. Milujeme rituály na magických miestach.
Sme nadšenci práce s telom v kombinácii s prírodou a zaujímavými energetickými miestami. Samy sme vyskúšali ich silu a uzdravujúcu energiu.
Prepojili sme prácu s telom s poznávaním.
Milujeme voľnosť. Podelíme sa o tieto krásne miesta. Neformálna cesta pre tých, ktorí túžia aspoň raz zažiť tento div sveta inak, ako ponúkajú cestovky alebo duchovné púte. Čítaj ďalej…

195c44c70dd41a6dac4090157d953ce8BELTAINE -rituál a oslava lásky

Beltaine je keltskou oslavou spojenia muža a ženy, lásky, plodnosti a sexuality a oslavuje sa na prelome apríla a mája.
Rituál je pre páry aj jednotlivcov a je vzájomným uctením partnerskej cesty, oslavou spojenia medzi mužom a ženou, poďakovaním láske ako aj pritiahnutie si lásky do života.
Oživenie spojenia, naladenie sa na čas lásky v svojom srdci.

 

 

17457596_1261509447298055_9038177538442449423_n

Príďte muž a žena spolu ruka v ruke a vykročte k posvätnému oltáru uctiť svoju lásku, uctiť sa vzájomne, uvidieť sa v čistej forme lásky. Je tu čas pozdvihnúť svoj zväzok, svoje spojenie do tých najjemnejších foriem, ktoré spájajú srdce so srdcom.

Poď milá žena spomenúť si na lásku k sebe, k svetu, k svojmu telu, posvätnému spojeniu medzi ženou a mužom a otvor sa životu v láske, rozkoši a očisti v ohni svoje pochybnosti a staré presvedčenia, ktoré môžu láske brániť.
Daj svoje telo do tanca a prines svoju jedinečnú časť do kruhu.

IMG_1116Vstúp milý muž do kruhu so svojou čistou podstatou a dovoľ si byť sám sebou v ohnivom kruhu, dovoľ si vidieť a byť videný v svojej najprirodzenejšej forme.

Najobľúbenejší a najsilnejší rituál už po štvrtý krát pri veľkom posvätnom oltári za sprievodu djembe bubnov a hudobnikov z kapely Jamadan.

KDE: Kvet života, Župné námestie , Bratislava
KEDY: 30.4.2019 od 18,30 h – do 22,30 hod.
Príspevok : 55 EUR / pár ( žena môže prihlasovať, ale platiť by mal muž.)
30 EUR / jednotlivec
Rituálom sprevádzajú : Vladka Lukáčová a Igor Lukáč

Prihlasovanie : info@sebavedomazena.sk
Po prihlásení dostanete mailom všetky potrebné informácie o programe a rituáli.


Indické radovánky 2019

Autentický jogový retreat v Južnej Indii

cows-on-the-beach-a-familiarPozývame Vás na naše obľúbené miesta, kde  chodíme relaxovať, bilancovať, meditovať, jogovať a vyhrievať sa na indických plážach, objavovať zabudnuté miesta a vracať sa tam, kde sa cítime slobodne a bezpečne. Čítaj ďalej…

Kedy: 19.02. – 03.03.2019
Kde: Goa v Indii
Lektorky: Vladislava Lukáčová, Petra Timalsina

 

 


 

 


Obyčajný tanec pre neobyčajný život

Tanečná dielňa vnášajúca vedomie do pohybu a pohyb do života.

IMG_0079

Žijeme rýchlo, napriek tomu naše telá moc v pohybe nie sú. Zato naša myseľ je neustále v pohybe a reaguje na smršť prichádzajúcich podnetov.

Keď dáme do pohybu telo, ako sa zmení pohyb mysle? Čítaj ďalej…

Kedy: 09.-11. novembra 2018
Kde: KTC, Tehelná 26
Lektorka: Raduca

 


 

F

 

 


 

BELTAIN- rituál a oslava lásky

30.apríla o 19,30

17457596_1261509447298055_9038177538442449423_nNajkrajší sviatok  lásky Beltain sa blíži.
Poď milá žena spomenúť si na lásku k sebe, k svetu, k svojmu telu, posvätnému spojeniu medzi ženou a mužom a otvor sa životu v láske, rozkoši a očisti v ohni svoje pochybnosti a staré presvedčenia, ktoré môžu láske brániť.
Daj svoje telo do tanca a prines svoju jedinečnú časť do kruhu.
Vstúp milý muž do kruhu so svojou čistou podstatou a dovoľ si byť sám sebou v ohnivom kruhu, dovoľ si vidieť a byť videný v svojej najprirodzenejšej forme.

O čom je rituál :
Beltain je keltskou oslavou spojenia muža a ženy, lásky, plodnosti a sexuality a oslavuje sa na prelome  apríla a mája.
Rituál je pre páry aj jednotlivcov a je vzájomným uctením  partnerskej cesty, oslavou spojenia medzi mužom a ženou, poďakovaním láske ako aj pritiahnutie si lásky do života. Tanec Shivu a Shakti .
Oživenie spojenia, naladenie sa na čas lásky v svojom srdci. Požehnanie plodnosti.

Kde: Dandala centrum, Brnianska 13 ( vchod od Prokopa Veľkého, vedľa Vinotéky u Prokopa.
Parkovanie je bezproblémové

Kedy : 30.4. 2018 od 19,30 -22,30 h.
 
 Je potrebné sa dopredu prihlásiť mailom na : info@sebavedomazena.sk
Tel. 0917 517 843
Poplatok : 20 Eur/osobu
35 Eur/pár
 Viac informácií o rituáli dostanete po prihlásení mailom.

 

Z  NOVU  zrodená- Rituál nových začiatkov

15.3. 2018

8e383a6e006a934c1de2ba4520b28369Čas Novu a prichádzajúcej jarnej rovnodennosti vytvára priestor na snovanie zámerov a tvorenia nových začiatkov.
Príď si utkať svoju sieť života a vnes doň vedomie a čistú prítomnosť.
Nov napomáha pri očisťovaní sa od prekážok a starých a nepotrebných vecí, myšlienok, zvykov, programov.
V prúde jeho sily odštartujeme bod Nula a zhmotníme svoje túžby s jeho napĺňaním až do splnu.

Ucti samu seba a svoju cestu a oddaj sa mystériu ženskej mágie, sile podpornej skupiny a svojej vnútornej múdrosti.

Čo nás čaká :
Práca s vedomím, telom, dušou a mysľou.
Rituálna očista a požehnanie novým začiatkom.
Vedomá práca so zámermi a ich láskyplné tvorenie
Vedomá práca s telom a jeho energiou.
Očistný tanec
Meditácia na ujasnenie zámerov

Láskavá, voňavá a všetkými zmyslami opojná ženská mágia.
V prítomnosti Ohňa, Zeme, Vody a Vzduchu, energie Mesiaca a rituálneho oltáru posilníme svoje zámery, napojíme sa na svoj zdroj a vytvoríme podmienky na ich naplnenie.

ČO JE RITUÁL :
Rituál je sprítomnenie, pozastavenie a vzdanie úcty tomu, čo chceme v živote prijať, alebo pustiť. Pokiaľ uctievame svoju vlastnú cestu, rituál je dôležitou súčasťou jej naplnenia. Moja skúsenosť hovorí, že práve rituálom dokážeme zvedomiť svoje túžby, dáva príležitosť pozastaviť sa, uctiť a osláviť tak mnoho krásnych aj smutných chvíľ v živote ženy.

Podrobnosti o rituáli- mieste, potrebných pomôckach a podrobných inštrukciách Vám rada pošlem mailom po prihlásení na email:
info@sebavedomazena.sk
alebo telefonicky 0917 517 843

Príspevok : 25 EUR

Obmedzená kapacita žien, je potrebné sa dopredu prihlásiť.
S láskou Vladka

 


 

Psychofonetika pre ženy líderky

20-21. januára 2018, Bernolákovo

22046748_485492405153619_4016531876055620939_nTento unikátny koncept je určený všetkým ženám, ktoré pracujú so skupinami, ( ženskými, zmiešanými, práca s traumami, s telom a pod. ) alebo uplatňujú terapeuetickú a psychologickú prax s klientami. Ženy líderky novej generácie prepájajú starostlivosť a vedomé žitie v svojom živote so svojou prácou a prácou so skupinami.
Psychofoentika umožňuje “zasvietiť svetlo v temnej džungli duše”, spoznať súvislosti a veľmi prakticky si poradiť s tým, čo potrebuje na svetlo. Práve pri práci v skupinách sa môžeme stretnúť s vlastnými reakciami, projekciami, traumami z minulosti, predsudkami a presvedčeniami, bolesťou alebo strachom. Ako zvládnuť keď Ťa emócie valcujú? Ako zvládnuť klientku, ktorá “spadla do procesu” a prechádza krízou? Ako udržať bezpečné prostredie pre všetky?

Čítaj ďalej …

Lektor : Yehuda Tagar

 


 

Jogový víkend s Tradičnou tantra jogou

27. – 29. októbra 2017

namasteTradičná tantra joga je staré umenie osobného rozvoja a sebapoznania pochádzajúce z drávidskej Indie. Vyučuje sa v južnej Indii v Shri kali ašráme. Prináša integráciu, obohatenie a veľkú vnútornú silu. Dokonalé uvoľnenie tela a vedomia, skľudnenie mysle a otvorenie srdca sú základným aspektom šťastného života. Zlepšuje pružnosť tela, spevnenie svalstva, efektívne odstránite drobné zdravotné problémy, posiluje imunitný a hormonálny systém. Čítaj ďalej …

Lektor : Jayananda ( Marcel Harazim )

 

 


 

Samhine rituál

1. Novembra 2017

DHUNUCHI FOLK DANCE POTS WITH BURNING COALPozývam ťa milá žena do kruhu žien na rituál sviatku mŕtvych 1.11. uctenia si svojich predkov a ukončiť ročný cyklus.
Samhain je čas, kedy je priestor medzi oboma svetmi otvorený. Vstupujeme do temnej časti roka stále hlbšie.
Vtedy dokážeme vnímať omnoho viac toho okolo seba, čo sa deje a môžeme vidieť hlbšie súvislosti.

Čítaj ďalej…

Lektorka: Vladislava Lukáčová

 


 

Víkendová tanečná dielňa s Raducou -Na špičke ihly

24-26. novembra 2017

fischer-2739115__340Víkendová tanečná dielňa slobodného vedomého tanca s Raducou, ktorá nás ladí na nadchádzajúci podzimný čas a jeho smerovania k vnútornému odpočinku a kľudu.
Jej názov vzbudzuje vizuálne predstavy balansovania, ktoré sa nedá rozumovo uchopiť alebo podporiť. Zároveň v nás vzbudzuje ďalšie prežitky napríklad kľudu, úsmevného nadhľadu a prebúdza tvorivosť a fantáziu. Čítaj ďalej…

Lektorka: Raduca Vojáčková

 

 


 

CESTA VEDOMEJ ŽENY – So ženskými archetypmi k vedomému ženstvu

kralovnapodoby2

Cesta vedomej ženy  je cesta k celistvosti a  vedomému ženstvu, cesta k poznaniu svojej hodnoty, svojho tela, svojho posvätného sna, ale aj cesta naplnenia, radosti, uvoľnenia, slobody a rozšírenia svojho vedomia o sebe a o svete. Rúca staré a prežité obrazy, bloky a presvedčenia, ktoré si so sebou nosíme a ktoré nám ovplyvňujú náš život. Vstúpte na cestu k vedomému ženstvu  a staňte sa Kráľovnou svojho života! Každému archetypu budeme venovať jeden celý deň počas celého roka 2017. Čítaj ďalej…

Lektorka kruhu: Vladislava Lukáčová

 

 

 


 

Indické radovánky 2018 – Autentický jogový retreat v Južnej Indii

29.01. – 11.02.2018

cows-on-the-beach-a-familiar15 dňový retreat na tzv. indickej Riviére- perle Indie v štáte Goa v Južnej Indii.

Pozývame Vás na naše obľúbené miesta, kde  chodíme relaxovať, bilancovať, oddychovať, jogovať a vyhrievať sa na indických plážach, objavovať zabudnuté miesta a vracať sa tam, kde sa cítime slobodne a zároveň bezpečne.

Sme priateľky, súputníčky a nadšenkyne práce s telom a jeho uvoľňovaním, či už prostredníctvom jogy, tanca, meditácií, alebo rituálov.

Retreat v Indii  bude kombináciou toho najlepšieho- joga, uvoľňovanie tela, energetická práca, nočné hľadanie vízie  na odľahlom mieste , splnový rituál, návšteva najznámejšieho „hippie“ miesta na svete – najväčší trh s preslávenou atmosférou a nočným transovým životom. Čítaj ďalej…

 


 

PRVÝ WORKSHOP MOVEMENT MEDICINE V BRATISLAVE!

“ZDROJE PRE ŽIVOT” – workshop tanca Movement Medicine

6.-8. októbra 2017, Bratislava
Movement Medicine

Movement Medicine je učením využívajúcim extatický tanec a vedomý pohyb, ktoré vás znovu prepoja s múdrosťou, ako žiť zo srdca, a prehĺbia vaše spojenie so sebou samým, vašu tvorivosť a celistvosť. Táto tanečná prax dokáže posilniť našu schopnosť tancovať životom, za slnečného počasia i počas búrok.

Osobité techniky Movement Medicine vás budú podporovať, aby ste sa navrátili domov k melódii vlastného srdca a celistvosti vášho vlastného kruhu. Prostredníctvom tejto vedomej tanečnej praxe, ktorá zapája každý kúsok tela, objavíte priestor a slobodu na vyjadrenie všetkých emócií a pocitov z celého srdca, ktoré už môžu čakať, aby ste ich dali do pohybu. Čítaj ďalej …

Lektor: David Mooney (Irsko) for ENGLISH see below

 


Body & Soul- Tanečno-jogový camp s Raducou a Jayanandom

9.-13. augusta 2017

17202913_1204643742904952_8279886432485757308_n

Body & Soul alebo tanečno-jogový camp, je spojenie dvoch krásnych spôsobov ako dosiahnuť stav dlhodobého dobrého pocitu zo samého seba.
5- dňový intenzívny jogovo tanečný camp pre ženy aj mužov prináša kombináciu vedomého a radostného tanca a tradičnej tantra jogy. Je to spirituálna cesta k uvoľneniu, rozpohybovaniu, slobode a radosti zo života. Vedomý a spontánny tanec v kombinácii s jogou a uvoľňujúcimi masážnymi technikami prináša precítenie tela na hlbokej úrovni. Je to príležitosť znovuobjaviť seba samého v pohybe a uvoľnení a oslobodiť sa od strnulých vzorcov žitia a myslenia. Zároveň prináša radosť z tvorenia v tanci, slobodu a radosť zo života.
Workshop Raducy a Jayanandu nevznikol náhodou. Vznikol z poznania, že joga a tanec prinášajú väčšiu lásku k životu, vedomý pohyb a dych a dokonalé uvoľnenie.
Lektori prinášajú do workshopu svoje dlhoročné skúsenosti a zároveň svoju vlastnú osobnú esenciu. Krásna spolupráca dvoch otvorených a inšpiratívnych ľudí a zároveň spojenie dvoch nadčasových metód- tanca a jogy. V nich budeme spoznávať svoj potenciál aj limity, extázu aj uvoľnenie, nečinnosť aj vedomú prácu s telom.

Čítaj ďalej …


Ženská cesta do magického údolia pyramíd v Bosne

26.8.- 2.9. 2017

IMG_9281Návštevy pyramíd a silových miest – magické rituály- joga v prírode

Skoro 6 dní spoznávania nádherných a energeticky silných miest a ich okolia. Ponoríme sa do krásy ženskej energie a vychutnáme si silu miesta, ktorú Údolie ponúka.

Pravidelnou rannou jogou v magickom parku spriechodníme telo a jeho energetický systém a pripravíme ho na nadchádzajúce púte na pyramídy a do tunelov.
Zažijeme 4 rituály na energetických miestach pyramíd Slnka, Draka, Lásky a Mesiaca.

Čítaj ďalej …

 


Celodenný seminár s Tradičnou tantra jogou

3. júna 2017

namaste

Tradičná tantra joga je mocná a liečivá kombinácia asán, dychových cvičení a meditácie. Prináša z hĺbky vekov posolstvo uvoľnenia, liečenia a meditácia tela na bunkovej úrovni. Dôrazom na jemné a nenásilné praktikovanie asán v hlbokom vnore do tmy a ticha podvedomej múdrosti tela zázračne rozširuje naše vnímanie plynutia telesnej vitálnej energie. A zároveň ako vedľajší produkt láskyplne posúva hranice našej flexibility, lieči pohybovú sústavu a spevňuje svalovú hmotu.

Lektor : Marcel Jayananda Harazim

 

 


BELTINE – oslava lásky

26.apríla 2017

Beltaine5_big

Najkrajší sviatok oslavy lásky Beltine sa blíži.
Poď milá žena spomenúť si na lásku k sebe, k svetu, k svojmu telu, posvätnému spojeniu medzi ženou a mužom a otvor sa životu v láske, rozkoši a očisti v ohni svoje pochybnosti a staré presvedčenia, ktoré môžu láske brániť.
Daj svoje telo do tanca a prines svoju jedinečnú časť do kruhu.
Vstúp milý muž do kruhu so svojou čistou podstatou a dovoľ si byť sám sebou v ohnivom kruhu, dovoľ si vidieť a byť videným v svojej najprirodzenejšej forme.

Beltine je keltskou oslavou spojenia muža a ženy, lásky, plodnosti a sexuality a oslavuje sa na prelome a príla a Mája.
V tento deň bude aj mesiac v nove- vynikajúci čas na očistenie, uvoľnenie starých vzorcov a naštartovanie nových a láskyplných vzťahov.

Je potrebné sa dopredu prihlásiť mailom na : info@sebavedomazena.sk
Tel. 0917 517 843
Kde: Dandala centrum, Brnianska 13( vchod od Prokopa Veľkého, vedľa Vinotéky u prokopa. Parkovanie je bezproblémové
26.4. od 18,30 -22,00
Čo si so sebou priniesť : pohodlné oblečenie, ženám odporúčame šaty v červenej farbe, mužom oblečenie vo farbách ohňa ( voľné nohavice z prírodných materiálov, košeľa, resp. Tričko ), deku ( na sedenie, prípadne zakrytie)
Sviečku ( červenú)- pár môže mať jednu spoločnú sviečku,
Niečo pod zub na oltár hojnosti ( oriešky, čolkoláda, koláčik, ovocie)
– symbol na oltár ( ženy- to, čo vystihuje ich samotné a ženský princíp, ,muži – to čo vystihuje ich mužskú silu, amlulet, kameň, čokoľvek čo vám pripomína seba v plnej svojej sile.
Poplatok : 20 Eur/osobu
Pár 30 Eur

S ISTOTOU DO NEISTOTY – Tanečná víkendová dielňa s Raducou

10. – 12. marec 2017
Na Vlnach

Začneme oživením spojenia s telom, posilnením pozemských koreňov a otvorením kontaktu so srdcom, ktoré vie odpovedať na naše otázky.
Aby sme si uvedomili svoje otázky, počuli odpovede a s dôverou ich uviedli do bežného života, potrebujeme byť „v tele“ a „myslieť“ srdcom- žiť s uvoľnenou mysľou prepojenou s ostatnými úrovňami tela. Čítaj ďalej…

Lektorka tanca : Raduca Vojáčková

 

 

 


ZIMNÉ PRÁZDNINY S TRADIČNOU TANTRA JÓGOU V JUŽNEJ INDIÍ

joga – meditácie – masážne techniky – cestovanie
25. januára – 19. februára 2017

indiawebVždy ste si priali vydať se do tajomnej Indie, ale nechcete ísť sami bez skúseného sprievodcu ani s renomovanou cestovnou kanceláriou?

Chcete na vlastnej koži prežiť harmóniu tela a duše vychádzajúcu z jógovej a meditačnej praxe starovekej tradičnej tantrickej náuky?
Milujete more, slobodu, dobrodružstvo a dostatok voľného času? Čítaj ďalej…

Lektor : Jayananda ( Marcel Harazim )

 

 

 


Exkluzívny týždeň s tradičnou tantra jogou

17. – 21. októbra 2016
na plazi

Tradičná tantra joga je mocná a liečivá kombinácia asán, dychových cvičení a meditácie. Prináša z hĺbky vekov posolstvo uvoľnenia, liečenia a meditácia tela na bunkovej úrovni. Dôrazom na jemné a nenásilné praktikovanie asán v hlbokom vnore do tmy a ticha podvedomej múdrosti tela zázračne rozširuje naše vnímanie plynutia telesnej vitálnej energie. A zároveň ako vedľajší produkt láskyplne posúva hranice našej flexibility, lieči pohybovú sústavu a spevňuje svalovú hmotu.
Čítaj ďalej…

Lektor : Jayananda ( Marcel Harazim ), Praha


ODVÁŽNI A ZRANITEĽNÍ – Tanečná víkendová dielňa s Raducou

07. – 09. október 2016

Voľne nadväzuje na dielňu Zdroj sily a otvára témy odvahy a zraniteľnosti – odvahy dať sa do pohybu a nasledovať svoje vnútorné volanie a zároveň odvahu prežívať bolesť z neúspechu, prehry, bezmocnosti, slabosti, nedostatočnosti. Bolesť je nekompromisná učiteľka a my sa učíme umeniu sa s ňou stretnúť bez toho, že by nás premohla a izolovala nás od seba a ostatných. Čítaj ďalej…

Lektorka tanca : Raduca Vojáčková, Praha

 

 

 


ŽENSKÉ POTEŠENIA–tantrický workshop pre ženy s Gabrielou Římskou

Ja a moje telo – liečenie nášho vzťahu k sebe
15. – 18. septembra 2016
ŽENSKÉ POTEŠENIA

Tento workshop je pre všetky ženy, ktoré sú otvorené tomu milovať samé seba a prajú si vytvoriť vedomý vzťah samej so sebou založený na prijatí, dôvere a sebaláske. Je to jedna z najkrajších vecí, ktoré môžem sama sebe dať. Priestor a čas sama na seba, na svoje telo, na svoje priania, svoje potreby, na liečenie svojich zranení a znovuobjavovanie vlastného neobmedzeného energetického potenciálu. Čítaj ďalej…

Lektorka : Gabriela Římská, Praha

 

 


FREE YOUR TANTRIC BODY – Best of Jayananda

05. – 12. augusta 2016
Jayananda

Vydajte sa na cestu za dobrodružstvom a naučte sa porozumieť svojmu telu a jeho prirodzenej múdrosti. Staňte sa sám sebe šamanom, liečiteľom aj múdrym radcom. Prežitkový týždeň, kde sa na vlastnom tele naučíte uvoľňovať prostredníctvom rannej jogy, dynamických aj statických meditácií, dýchacích,detoxikačných a masážnych techník v lone prírody mimo každodenného ruchu. Čítaj ďalej…

Týždeň, ktorý venujete svojmu telu a jeho sebauzdravovaniu.

Lektor : Jayananda ( Marcel Harazim )

 


Tancuj, medituj a miluj svoj život

Tanečno – jogový camp s Raducou a Jayanandom
21. – 24. júla 2016

Je spojenie dvoch krásnych spôsobov ako dosiahnuť stav dlhodobého dobrého pocitu zo samého seba. 4- dňový intenzívny jogovo tanečný camp pre ženy aj mužov  prináša kombináciu vedomého a radostného  tanca a tradičnej tantra jogy.  Je to spirituálna cesta k uvoľneniu, rozpohybovaniu, slobode a radosti zo života.   Vedomý  a spontánny  tanec v kombinácii s  jogou  a uvoľňujúcimi  masážnymi technikami prináša precítenie tela na hlbokej úrovni. Čítaj ďalej…

Lektorka tanca : Raduca Vojáčková
Lektor jogy :  Jayananda ( Marcel Harazim )

 


 

ARCHETYP MATKY –  Moja ženská rodová línia, lásky

09. júla 2016
matka

Archetyp matky prináša tému schopnosti milovať druhých, všeobjímajúcu lásku, schopnosť tvoriť domov, materstvo, empatiu, súcit, krásu. Vzťah s matkou a svojou rodovou líniou žien.

Prejdeme si rituálom stretu so svojou ženskou rodovou líniou, očistíme to, čo nás zaťažuje a vytvoríme spomienkový kruh na naše rodinné ženské rituály, ktoré sa vyskytujú v každej rodine, len o nich nevieme, alebo sme na ne zabudli.

Vzťah k vlastným deťom a preberanie vzorcov správania
Vzťah so svojou matkou
Ako vytvoriť svoje vlastné rodinné rituály, ktoré pomôžu rodine ostať zdravou a súdržnou?

Čítaj ďalej…

Lektorka : Vladislava Lukáčová

 


ZDROJ SILY – Tanečná víkendová dielňa s Raducou

05. – 07. mája 2016
Zdroj sily

Víkendová dielňa je cestou slobodného a vedomého tanca k prežitiu vlastnej sily.
Aby sme sa s ňou prepojili, aby sme ju naplno pocítili a žili ju k vlastnému prospechu a prospechu sveta okolo seba, potrebujeme otvoriť priestory svojho srdca. Tie, kde prúdi energia a vyživuje nás a tiež tie, kde sa pohyb zastavil. V čom tkvie vlastne naša jedinečná sila a vieme sa s ňou spojiť v jej mnohých podobách? Dovolíme si ju prejaviť v jej vlastnej dravosti a surovosti a precítiť ju tvárou v tvár svojej nemohúcnosti či bolesti?  Čítaj ďalej…

Lektorka : Raduca Vojáčková

 


Exkluzívny týždeň s tradičnou tantra jogou

25. apríla – 01. mája 2016
na plazi

Tradičná tantra joga je staré umenie osobného rozvoja a sebapoznania pochádzajúce z drávidskej Indie. Prináša integráciu, obohatenie a veľkú vnútornú silu. Dokonalé uvoľnenie tela a vedomia, skľudnenie mysle a otvorenie srdca sú základným aspektom šťastného života. Zlepšuje pružnosť tela, spevnenie svalstva, efektívne odstránite drobné zdravotné problémy, posiluje imunitný systém. Predchádzajúce skúsenosti s jogou nie sú nutné.
Čítaj ďalej…

Lektor : Jayananda ( Marcel Harazim )

 


ARCHETYP MILENKY  – Moje potešenie, vášeň, sexualita, hojnosť

30. apríla 2016
archetyp milenka

V čase keltského sviatku Beltain, keď príroda kvitne, vonia a prebúdza sa, otvoríme tému vzťahu k svojmu telu, vlastnej sexualite, schopnosti vášne, kreativite, rozkoši, ale aj seba-láske, schopnosti odovzdať sa, prijímať a vyjadriť sa. Sexuálna energia je tou najsilnejšou a úzko s ňou súvisí aj tvorivosť a radosť zo života. Tieňovými aspektami milenky sú zaseknutosť, ne-láska k vlastnému telu, hanblivosť, neschopnosť prijímať, komplikované vyjadrovanie citov, zatrpknutosť, nedostatočná uvoľnenosť pri milovaní atď. Čítaj ďalej…

Lektorka : Vladislava Lukáčová

 

 


PREBUDENIE VEDOMEJ ŽENY – práca s telom, energiou, vedomím

Ochutnávkový víkend k ročnému tantrickému výcviku ŽENSKÉ POTEŠENIA s Gabrielou Římskou
1. – 3. apríla 2016
Mgr. Gabriela Římská

Kľúčom k našej životnej energii je naše fyzické telo. Tantra nás vedie k uvedomeniu si a a radostnému prežívaniu cez našu fyzickú existenciu, svoje telo tu na zemi. Ale ide ešte ďalej a vedie nás k prežitku a k uvedomeniu si energetickej podstaty bytia – energetického tela. Učí nás, že nami prúdi jediná sila- naša energia, naša živosť a tá sa manifestuje na mnohých úrovniach – v našej divokosti, nespútanosti, v našej sexualite, v kreativite a našich vzťahoch, v schopnosti milovať a zdieľať samu seba s ostatnými. Čítaj ďalej…

Lektorka : Gabriela Římská